100-lecie Niepodległości Republiki Litewskiej. Wizyta Przewodniczącego Seimasu Viktorasa Pranckietisa w Warszawie – zapowiedź

27
Luty
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wystąpienie na posiedzeniu Sejmu będzie głównym punktem wizyty przewodniczącego Seimasu Republiki Litewskiej w Warszawie. Viktoras Pranckietis odwiedzi stolicę Polski już w najbliższą środę. Jego przybycie związane jest z obchodami 100-lecia Odbudowy Niepodległości Republiki Litewskiej.

W środowy wieczór przewodniczący wraz z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim wezmą udział w uroczystym koncercie Litewskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Narodowej. W czwartek rano Viktoras Pranckietis przybędzie do Sejmu by wygłosić przemówienie na Sali Plenarnej.

We wrześniu ubiegłego roku z wizytą w Wilnie przebywał Marszałek Sejmu. Marek Kuchciński wystąpił wówczas na posiedzeniu plenarnym Seimasu Republiki Litewskiej. Mówił o znaczeniu sojuszu obu państw i wartości współpracy Warszawy i Wilna. – Przeszłość uczy nas, że wtedy gdy byliśmy razem byliśmy wielcy i silni. Potrafiliśmy decydować o losach Europy- mówił wówczas Marszałek Sejmu.

Program wizyty w Polsce
Przewodniczącego Seimasu Republiki Litewskiej Pana Viktorasa Pranckietisa
z okazji obchodów 100-lecia Odbudowy Niepodległości Republiki Litewskiej
(Odrodzenia Państwa Litewskiego)

1 marca 2018 (czwartek)

9:00 wystąpienie Przewodniczącego Seimasu Republiki Litewskiej Viktorasa Pranckietisa w Sejmie

9:30 oświadczenia dla prasy
(Sala Kolumnowa)

10:00 spotkanie z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim