100-lecie Polskiej Agencji Prasowej. Marszałek Sejmu: Dziękuję za pielęgnowanie dawnej tradycji oraz rzetelne i fachowe informacje

17
Październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

„Rok 1918 pozostaje symbolem spełnionych marzeń wielu pokoleń Polaków o Ojczyźnie wolnej i niepodległej , o państwie silnym i niezależnym. Początki  były niezwykle trudne, ale dzięki ogromnej pracy i entuzjazmowi całego społeczeństwa nasza Ojczyzna zaczęła rozkwitać” – napisał Marek Kuchciński do pracowników PAP w liście gratulacyjnym z okazji 100-lecia istnienia Agencji.

Korespondencję odczytał prof. Maciej Szymanowski doradca marszałka i dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Jubileusz świętowano podczas konferencji „Media Przyszłości”, która odbyła się w Arkadach Kubickiego na Zamku królewskim w Warszawie.

W korespondencji Marszałek Sejmu wskazał, że pracownicy dawnej Polskiej Agencji Telegraficznej mieli wielki udział w odbudowie odzyskanej ojczyzny. „Mimo wielu niedogodności, braku własnego kapitału, słabo  rozwiniętej techniki i dróg komunikacji, pracownicy PAT ofiarnie zbierali informacje o ważnych dla Polski i polskiego społeczeństwa wydarzeniach” – czytamy w liście. „Dziękuję za pielęgnowanie dawnej tradycji oraz rzetelne i fachowe informacje” – napisał Marek Kuchciński.

Do tematów poruszanych na jubileuszowej konferencji należały m.in. identyfikacja procesów gospodarczych za pomocą analizy Big Data, wykorzystanie Big Data oraz AI w systemie informacji prawnej oraz w usługach typu VOD. Dyskutowano również o tym, jak personalizować treści agencyjne w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem technologii.