27. posiedzenie Sejmu
Projekt „małej ustawy o innowacyjności” to tylko jeden z punktów porządku obrad 27. posiedzenia Sejmu. Posłowie będą pracować także m.in. nad wprowadzeniem jawności oświadczeń majątkowych sędziów. Sejm zajmie się również projektem, który ma umożliwić wytaczanie procesów karnych i cywilnych za używanie określeń typu „polskie obozy śmierci”. Izba rozpatrzy też obywatelską propozycję zakazu handlu w niedziele. W porządku obrad jest także projekt regulujący status sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
W głosowaniach Sejm zdecyduje m.in. czy do porządku dziennego zostanie włączona „Informacja Prezesa Rady Ministrów w sprawie opinii wydanej przez Komisję Europejską, która dotyczy stanu praworządności w Polsce w związku z prowadzoną procedurą ochrony praworządności”.
Izba rozstrzygnie też w sprawie wniosku o uzupełnienie porządku o punkt: „Informacja Rady Ministrów w sprawie sytuacji związanej z planowanym od dnia 1 lipca 2016 r. rozpoczęciem stosowania przez Republikę Francuską szkodliwych dla polskiej branży transportowej przepisów dotyczących delegowania pracowników w transporcie drogowym na terytorium Francji oraz działań podjętych przez rząd w celu wstrzymania stosowania tych przepisów lub ich złagodzenia oraz form pomocy, planowanych przez rząd dla polskich przewoźników, mających na celu umożliwienie poprawnego stosowania nowych przepisów”.
Podczas 27. posiedzenia Sejm wysłucha ponadto informacji rządu w sprawie dialogu społecznego prowadzonego przez Ministra Zdrowia. O jej przedstawienie wnioskował KP Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawiciele rządu będą też odpowiadać na pytania poselskie w sprawie m.in. współpracy z Agencją Frontex oraz modernizacji dróg ekspresowych S6 i S11. Posłowie mają też pytać o takie kwestie jak np. podwyżka najniższych rent i emerytur.