30-lecie Związku Polaków na Ukrainie

20
Listopad
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Z okazji 30. rocznicy istnienia Związku Polaków na Ukrainie marszałek Sejmu przesłał do uczestników zjazdu rocznicowego życzenia okolicznościowe. Uroczystość odbyła się w Kijowie w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

„Pragnę przekazać słowa uznania władzom oraz członkom organizacji, a także wyrazy uszanowania Polonii. Z dala od Macierzy, na przekór wszelkim przeciwnościom, zachowujecie Państwo tożsamość narodową, język i polskie wartości” – napisał w liście Marek Kuchciński. Marszałek Sejmu podkreślił, że najlepszym dowodem przywiązania do tradycji są obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które są świętem wszystkich Polaków bez względu na miejsce zamieszkania. Wyraził również nadzieję, że jubileusz Związku Polaków na Ukrainie stanie się okazją nie tylko do podsumowań i przypomnienia przeszłości, lecz także do przyjrzenia współczesnemu dorobkowi polskiej kultury.

Związek Polaków na Ukrainie to największe zrzeszenie organizacji polskich, działających przede wszystkim w centrum i na wschodzie tego kraju.