5 grudnia Miller zrezygnuje z przywództwa w SLD

30
Październik
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Zdaniem obecnego szefa Sojuszu formuła Zjednoczonej Lewicy wymaga kontynuacji. 5 grudnia kongres SLD dokona zmiany na kierowniczych stanowiskach Sojuszu i wstępnie określi nową strategię. Miller potwierdza, że zgodnie z zapowiedziami pożegna się z funkcją przewodniczącego.

Po spotkaniu szefów rad wojewódzkich i członków zarządu SLD Leszek Miller stwierdził, że formuła Zjednoczonej Lewicy w dużej mierze wymaga kontynuacji, ale to czy tak się stanie zależy od decyzji wszystkich koalicjantów. W najbliższym czasie mają odbywać się konsultacje w tej sprawie. – Uznaliśmy, że SLD jest ważną częścią tej koalicji, ale w odniesieniu do zmieniającej się sytuacji SLD musi podjąć wysiłek stawienia czoła tym wszystkim wyzwaniom – powiedział.

7 listopada ma się odbyć posiedzenie rady krajowej, zaś 5 grudnia odbędzie się kongres SLD, podczas którego nastąpi zmiana kierownictwa partii oraz zostanie zarysowana zmiana strategii. – Pożegnam się z funkcją przewodniczącego zgodnie z zapowiedziami – powiedział Miller.