Analitycy z Duńskiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej z wizytą w Polsce

10
Kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wśród tematów rozmów przedstawicieli Duńskiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej z wiceszefem MSZ znalazły się relacje bilateralne oraz główne założenia polskiej polityki zagranicznej w aspekcie bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego i kwestii wschodnich.

– Łączy nas podobna ocena wyzwań dla bezpieczeństwa energetycznego krajów Europy Środkowo-Wschodniej i stabilności Ukrainy, mamy też wspólny punkt widzenia w kontekście relacji transatlantyckich – zauważył wiceminister Bartosz Cichocki podczas spotkania z analitykami z Duńskiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej (Det Udenrigspolitiske Selskab), którzy przyjechali na wizytę studyjną do Polski.

„Tematami rozmów były relacje polsko-duńskie i główne założenia polskiej polityki zagranicznej w aspekcie bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego oraz kwestii wschodnich. Wiceminister Cichocki wskazał na bliską współpracę Polski i Danii, zbieżność celów i stanowisk w wielu obszarach współpracy regionalnej, jak i agendy europejskiej czy w kwestiach bezpieczeństwa. Z satysfakcją odnotował efektywną współpracę obu krajów w realizacji projektu połączenia gazowego Baltic Pipe” – poinformowało MSZ.

Duńskie Towarzystwo Polityki Zagranicznej powołano w 1946 r. Celem jego działalności jest promowanie zainteresowania oraz podnoszenie świadomości w kwestii polityki zagranicznej i spraw międzynarodowych w Danii. Realizacji tych założeń służy organizacja debat, konferencji i innych wydarzeń z udziałem czołowych duńskich oraz zagranicznych mówców, w tym polityków i naukowców. Patronat nad Towarzystwem sprawuje duński książę Fryderyk.