Austria rozpoczęła przewodnictwo w Radzie UE

24
Lipiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Tylko zjednoczeni pozostaniemy silni. Polska będzie wspierać Prezydencję austriacką w realizacji jej programu z przekonaniem, że przyczyni się on do wzmocnienia UE – zapowiedział wczoraj Jacek Czaputowicz przemawiając do ambasadorów 27 państw członkowskich UE akredytowanych w Polsce.

Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że motto obecnej prezydencji „Europa, która chroni” odpowiada na oczekiwania obywateli. Jednocześnie podkreślił, że „Polska podziela opinię Austrii, iż bezpieczeństwo i stabilność w najbliższym sąsiedztwie UE są warunkiem stabilności samej Unii.  Zapowiedział także, że polski rząd będzie wspierać realizację priorytetów austriackiej Prezydencji, w szczególności wzmocnienie Jednolitego Rynku i dokończenie budowy Jednolitego Rynku Cyfrowego” – poinformowało MSZ.

„Spotkanie z okazji inauguracji 1 lipca br. austriackiego przewodnictwa w Radzie UE zorganizował ambasador Austrii w Polsce Werner Almhofer. Zaproszeni dyplomaci dyskutowali między innymi o reformach unijnego budżetu, zwiększeniu dobrobytu i poprawie konkurencyjności gospodarki UE dzięki cyfryzacji, a także skuteczniejszej ochronie zewnętrznych granic UE w związku z kryzysem migracyjnym. Mówiono również o sytuacji na Bałkanach Zachodnich w perspektywie możliwego rozszerzenia Wspólnoty o kraje tego regionu” – napisało w komunikacie ministerstwo.