Bartosz Cichocki w Brukseli

26
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Polityka bezpieczeństwa była głównym tematem rozmów wiceministra Cichockiego w instytucjach unijnych i w Kwaterze Głównej NATO – informuje resort spraw zagranicznych.

Wiceszef MSZ uczestniczył w spotkaniu z pracownikami Centrum Analiz Wywiadowczych UE (INTCEN) oraz z Pedro Serrano, Zastępcą Sekretarza Generalnego ds. Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony i Zarządzania Kryzysowego. – Polska korzysta z zacieśnionej  współpracy kontr- i wywiadowczej państw członkowskich i jest gotowa kontynuować swoje wsparcie w tym zakresie – powiedział Cichocki. Wiceszef polskiej dyplomacji zaprezentował również decyzje Polski dotyczące wzmocnienia wysiłków UE na rzecz stabilizacji południowego sąsiedztwa, w tym zwiększenia wkładu do Afrykańskiego Funduszu Powierniczego UE o 30 mln złotych.‎

W trakcie wizyty w Brukseli Cichocki spotkał się także z Asystentem Sekretarza Generalnego NATO ds. politycznych i polityki bezpieczeństwa, Alejandro Alvargonzalezem i stałymi przedstawicielami państw członkowskich Sojuszu oraz z Rose Gottemoeller, Zastępcą Sekretarza Generalnego NATO.  Rozmowy dotyczyły m.in. przygotowań do przyszłorocznego szczytu NATO, w tym realizacji decyzji sojuszniczych w Warszawie, relacji NATO z Rosją oraz z UE.