CBA sprawdza oświadczenia majątkowe Andrzeja Biernata

05
Luty
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński nie chciał ustosunkować się do informacji Radia RMF FM, jakoby chodziło o luksusowe auto ministra sportu.

 

– Nie mówimy o zarzutach. My nie prowadzimy czynności procesowych czy dochodzeniowo-śledczych. Jest naszym ustawowym obowiązkiem prowadzenie czynności kontrolnych – powiedział w TVP Info rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. W ten sposób odniósł się do doniesień Radia RMF FM jakoby przedmiotem kontroli Biura były zakupy ministra w tym luksusowy samochód terenowy. – Warto zauważyć, że taką kontrolę oświadczeń majątkowych, czy analizę i weryfikację oświadczeń prowadzimy wobec wszystkich parlamentarzystów, zarówno posłów jak i senatorów. W przypadku pana ministra Biernata trwa kontrola – stwierdził Dobrzyński. Rzecznik CBA poinformował również, że – rozpoczęła się ona we wrześniu ubiegłego roku. Planowany termin zakończenia przypada na 30 marca 2015 r.

Według RMF FM wątpliwości CBA dotyczą zakupów Biernata, szczególnie samochodu terenowego, na który według czterech oświadczeń majątkowych, nie było stać ministra. Ponadto Biernat miał odmówić złożenia wyjaśnień w tej sprawie, w związku z czym CBA wystąpiło do sądu o zgodę na analizę jego konta, sąd rozpatrzył prośbę pozytywnie. Rzecznik Biura unikał jednak deklaracji czego dokładnie dotyczy kontrola. – Nie ja prowadzę tę kontrolę. Zapewniam państwa, że agenci prowadzą ją bardzo wnikliwie i skrupulatnie i zgodnie z prawem. Zaczekajmy zatem za wyniki tej kontroli. (…) O wynikach możemy powiedzieć dopiero po jej zakończeniu – powiedział Dobrzyński.

Andrzej Biernat, poseł PO, od listopada pełni obowiązki sekretarza generalnego Platformy. Natomiast w listopadzie 2013 roku został ministrem sportu.