CIS zapewnia, że kontakty między prezydiami Sejmu i Bundestagu są regularne i merytoryczne

22
Czerwiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W reakcji na publikację prasową jednej z gazet, poświęconą planowanemu spotkaniu pomiędzy prezydiami Sejmu i Bundestagu, Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że już w najbliższy poniedziałek 25 czerwca z wizytą do Polski przybędzie przewodniczący Wolfgang Schäuble. W programie wizyty jest ujęte spotkanie z jego polskim odpowiednikiem – marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Będzie to zatem znakomita okazja do omówienia najważniejszych spraw dotyczących obu parlamentów – napisano w komunikacie.

Wierzymy, że efektywna dwustronna współpraca polsko-niemiecka to obszar, wokół którego powinien panować ponadpolityczny konsensus. Wyrażamy przekonanie, że możliwie pełna reprezentacja Sejmu to jeden z istotnych komponentów udanego spotkania. Przypominamy, że w skład Prezydium Sejmu wchodzi pięcioro wicemarszałków – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Sejmu.

Sprawa dotyczy spotkania prezydiów Sejmu i Bundestagu przygotowywanego od kilku miesięcy, które miało się odbyć na zamku Hambacher w zachodnich Niemczech. Kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem zostało ono odwołane przez stronę polską, jako powód podano wewnętrzną sytuację polityczną w naszym kraju.