Do prokuratury wpłynęło już ponad 100 doniesień na premier dotyczących braku publikacji wyroku TK

22
Marzec
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Radio ZET informuje, że w prokuraturze znajduje się już ponad sto zawiadomień w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Doniesienia dotyczą niedopełnienia obowiązków przez Beatę Szydło.

Według informacji Radia ZET, liczba doniesień do prokuratury przekroczyła 100. Śledczy mają czas do 9 kwietnia na podjęcie decyzji o wszczęciu postępowania w tej sprawie, ponieważ termin biegnie od daty złożenia pierwszego wniosku.

9 marca Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o TK przygotowana przez PiS jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Szefowa rządu odmawia jednak publikacji wyroku, bo według niej, jest to jedynie oświadczenie grupy sędziów.

Wzeszły wtorek do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wpłynęło pierwsze zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa przez szefową rządu, w skutek niedopełnienia obowiązku publikacji wyroku TK. Doniesienie złożone przez mieszkańca Gliwic dotyczyło nie tylko premier, ale również szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Beaty Kempy i prezes Rządowego Centrum Legislacji – Jolanty Rusinek. Sprawę przekazano, ze względu na miejsce ewentualnego popełnienia przestępstwa, Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Kolejne zawiadomienia złożyli dwaj mieszkańcy stolicy.