Dzień Edukacji Narodowej z udziałem premier i szefowej MEN

17
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W poniedziałek, z udziałem Beaty Szydło oraz Anny Zalewskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas wydarzenia najlepsi uczniowie z całego kraju odebrali z rąk szefowej rządu stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji zostały wręczone odznaczenia państwowe, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto 20 nauczycieli zostało wyróżnionych tytułem Honorowego Profesora Oświaty.

Premier w swoim wystąpieniu pogratulowała wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Przypomniała także, że reforma szkolnictwa jest jedną z najtrudniejszych reform, którą przygotował jej gabinet.

Z kolei minister edukacji dziękując pedagogom za ich codzienny trud włożony w nauczanie i wychowywanie młodych ludzi podkreśliła, że Polacy są dumni ze swoich nauczycieli. – Kiedy rozmawiam z ministrami edukacji na całym świecie wiemy, że jesteście wyjątkowi. Dlatego chcemy o was dbać, stąd propozycja podwyżek 15 proc. w ciągu 3 lat. Oczywiście zasługujecie na więcej – dodała. Zalewska mówiła również o zapewnieniu szkołom dostępu do szerokopasmowego internetu, wyposażeniu w multimedialne tablice oraz rozwijaniu kluczowych kompetencji wśród uczniów. – Chcemy razem z samorządowcami budować szkołę XXI wieku. Stąd decyzja pani premier i rządu, że do 2019 roku będzie szerokopasmowy internet już w każdej szkole. W tej chwili to tylko 20 proc. Wzmacniamy wyposażenie szkół poprzez multimedialne tablice. Mają być one w każdej klasie. Polonista, matematyk, nauczyciel języka obcego ma z niej korzystać, by lekcje były atrakcyjne, by dostęp do wiedzy, sposób komunikowania się z całym światem był dostępny i na wyciągnięcie ręki – powiedziała szefowa MEN.