Jan Szyszko na posiedzeniu Ministrów Środowiska Państw Grupy Wyszehradzkiej

12
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Jan Szyszko, uczestniczył w spotkaniu Ministrów Środowiska Państw Grupy Wyszehradzkiej.  W agendzie rozmów znalazły się takie zagadnienia, jak polityka klimatyczna oraz gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) – poinformował resort.

„Spotkanie zostało zorganizowane przez węgierskie Ministerstwo Rolnictwa, gdyż Węgry sprawują obecnie Prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej. Odbyło się ono w rozszerzonej formule V4+4 z udziałem delegacji z Czech, Polski, Słowacji, Węgier, a także Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Słowenii” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

„W trakcie spotkania minister Szyszko podkreślił, że współpraca z krajami V4 jest bardzo ważna, gdyż umożliwia wypracowanie wspólnych stanowisk, które są następnie prezentowane, między innymi, na forum Unii Europejskiej. Minister zaznaczył, że szczególnie potrzebne jest współdziałanie w zakresie przyszłych zasad unijnej polityki klimatyczno-energetycznej do roku 2030, w tym zobowiązań dotyczących redukcji emisji CO2” – napisało MŚ.

 – Nie mam wątpliwości, że potrzebne jest większe zaangażowania ze strony grupy V4+4 w opracowywaniu wspólnego stanowiska w tym obszarze. Polityka ta może mieć bowiem znaczące konsekwencje dla gospodarek krajowych. Dlatego musi być ona sprawiedliwa i możliwa do realizacji przez poszczególne państwa – zaznaczył Szyszko.