KE gotowa pomóc ofiarom nawałnic w Polsce

18
Sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Komisja Europejska wyraziła solidarność z ofiarami i poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce. Unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu powiedział, że jeśli polskie władze zwrócą się o pomoc wówczas Komisja zacznie działać.

Polska zmaga się ze skutkami nawałnic, w skutek których zginęło sześć osób a około 50 zostało rannych. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne.

 – Jesteśmy świadomi tego, co się stało w Polsce i śledzimy sytuację. Zawsze, gdy takie rzeczy mają miejsce, wyrażamy solidarność i gotowość do pomocy. To, w jaki sposób pomagamy Portugalii, wynikało z prośby tego kraju. Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnej prośby od polskich władz, ale jesteśmy gotowi rozmawiać. (…) Jak dotąd nie otrzymaliśmy prośby ani szacunków szkód, a nie robimy własnych oszacowań – powiedziała komisarz podczas konferencji prasowej. – Jeśli będzie to potrzebne, jesteśmy tutaj i polski rząd może się z nami skontaktować, a my ocenimy sytuację. Kierujemy nasze myśli przede wszystkim ku ofiarom i ludziom, którzy ucierpieli, lokalnym władzom. (…) To niezwykle ważne wyrażać solidarność w momencie kryzysu w państwach członkowskich – mówiła Cretu.