Kierwiński uważa, że protest rezydentów jest słuszny

17
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Polityk PO komentując w „Salonie politycznym Trójki” protest młodych lekarzy powiedział, że ci ludzie walczą o to, aby godnie leczyć pacjentów. Jednocześnie przypomniał, że podczas rządów PO – PSL  rosły nakłady na służbę zdrowia a liczba rezydentów była systematycznie zwiększana.

Gość radiowej Trójki przypomniał, że PO w ciągu ośmiu lat rządzenia – podniosła realnie nakłady na służbę zdrowia. (…) Za rządów PO wzrastały nakłady na służbę zdrowia, wzrastała liczba rezydentów, wzrastała jakość świadczonych usług – mówił.

Kierwiński przypomniał również, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł obiecywał wzrost nakładów na służbę zdrowia. – Tak się nie stało, jest gorzej. Ci ludzie w dramatyczny sposób walczą o to, by godnie leczyć – mimo, że są wypychani z Polski przez niektórych posłów PiS – stwierdził. – Podsumujmy te dwa lata: strajk głodowy rezydentów, nakłady na służbę zdrowia realnie stoją, niewiele się zmienia, liczba rezydentów spada, to jest kierunek, który chciał osiągnąć minister Radziwiłł? – pytał polityk Platformy.