Komisja Europejska o sytuacji wokół TK w Polsce

27
Lipiec
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rzecznik KE poinformował, iż komisarze ponownie będą dyskutowali na temat funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

– Komisja Europejska zajmie się w środę kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce i przedyskutuje ewentualne dalsze działania w ramach procedury ochrony praworządności – poinformował Margaritis Schinas. Efektem dzisiejszego posiedzenia może być wydanie przez KE zaleceń wobec naszego kraju. Po zakończeniu posiedzenia Komisji zaplanowano konferencję prasową pierwszego wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, który prowadzi procedurę ochrony praworządności wobec Polski.
– Kolegium komisarzy przedyskutuje stan dialogu na temat rządów prawa z Polską oraz, w świetle wszystkich wydarzeń, także celowość możliwych dalszych działań w ramach procedury ochrony praworządności – poinformował Schinas. Jednocześnie rzecznik KE uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy dyskusja będzie dotyczyła możliwości przejścia do drugiego etapu procedury, czyli przyjęcia rekomendacji dla Polski w sprawie rozwiązania kryzysu wokół TK.