Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej

16
Kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Komisje Sejmowe

0 Comments

6 lutego 2018

Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej /STR/ wysłuchała informacji na temat Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, w szczególności wynikających z niego konsekwencji dla jednostek samorządu terytorialnego.
Informację przedstawił Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych –Mirosław Sanek.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych ma wejść w życie 25 maja br., a odpowiedzialność za jego realizację spoczywa na organach wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego. Generalna Inspekcja Ochrony Danych Osobowych organizuje szkolenia i spotkania informacyjne. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi GIODO przygotuje poradnik dla komitetów wyborczych.
Dyrektor Departamentu Zarzadzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji – Maciej Kawecki poinformował, że resort pracuje nad projektem ustawy o ochronie danych osobowych, który na początku maja br. powinien znaleźć się w Sejmie.