Kukiz’15 złożył wniosek o powołanie komisji śledczej ds. VAT

15
Wrzesień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Marek Jakubiak poinformował, że Kukiz’15 złożyło do marszałka Sejmu projekt uchwały dotyczący powołania komisji śledczej ds. VAT. Pod wnioskiem, oprócz posłów Kukiz’15, podpisali się również parlamentarzyści z PiS-u.

Projekt uchwały dotyczący powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego, obejmuje lata 2007 – 2017.

 – Chcę podziękować panu marszałkowi Terleckiemu za zaangażowanie się w zbieranie podpisów pod naszą uchwałą. Mamy nadzieję, że zaakceptowanie tej uchwały i powołanie komisji zajmie Sejmowi maksymalnie mało czasu – mówił Jakubiak podczas konferencji prasowej w Sejmie. Poinformował także, że PiS zapowiedziało poparcie dla tego wniosku. – Mało tego, brakującą część podpisów PiS we własnym zakresie nam uzupełniło – dodał.

Regulamin Sejmu przewiduje, że projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może zostać wniesiony przez Prezydium Sejmu lub grupę minimum 46 posłów.