List kondolencyjny marszałka Sejmu po tragedii w Genui

17
Sierpień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Marek Kuchciński złożył kondolencje przewodniczącemu Izby Deputowanych Włoch Robertowi Fico, w związku z katastrofą na autostradzie w Genui, gdzie we wtorek doszło do zawalenia wiaduktu.

„Podzielamy smutek i rozpacz Włochów i innych narodów, których przedstawiciele ponieśli śmierć lub doznali ciężkich obrażeń w kraju, będącym symbolem radości i afirmacji życia” –  napisał Marek Kuchciński w liście skierowanym do przewodniczącego włoskiego parlamentu.

W depeszy kondolencyjnej marszałek Sejmu przekazał włoskim parlamentarzystom wyrazy współczucia oraz zapewnił o wsparciu i modlitwie. „Wstrząśnięty rozmiarami katastrofy budowlanej w Genui, w której poniosły śmierć dziesiątki ofiar, pragnę przekazać przewodniczącemu i wszystkim parlamentarzystom Izby Deputowanych wyrazy głębokiego żalu, solidarności i modlitwy w obliczu tej tragedii” – czytamy w korespondencji.

Marszałek Sejmu przekazał również na ręce przewodniczącego Fico wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. „Łączymy się w głębokim żalu z rodzinami ofiar katastrofy w Genui oraz w pragnieniu, by Wasz piękny kraj już nigdy nie zaznał podobnego nieszczęścia i cierpień” -oświadczył marszałek Kuchciński.