„Mamy Niepodległą!”. Marszałek Sejmu zainaugurował akcję na 100-lecie odzyskania Niepodległości

08
Listopad
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Marek Kuchciński zainaugurował akcję „Mamy Niepodległą!”. Jako pierwszy uroczyście podpisał i wysłał specjalną kartkę pocztową z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku inicjatywa ta ma jeszcze silniejszą wymowę z racji na uroczystości 100-lecia odrodzenia naszej Ojczyzny, które już za kilka dni.

Wyjątkowe wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem marszałka Sejmu, a Kancelaria Sejmu włączyła się w nie po raz kolejny. „Mamy Niepodległą!” jest inicjatywą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, cieszącą się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Polega ona na wysyłaniu specjalnych, okolicznościowych kart pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

8 i 9 listopada 2018 r. (czwartek-piątek) w godz. 10.00 – 13.00 w Hallu Głównym Sejmu działał będzie specjalny punkt akcji. Posłowie i goście odwiedzający Parlament będą mogli nadać, prosto z Wiejskiej, kartki z życzeniami, by wyrazić swoją radość z odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcja będzie również prowadzona 11 listopada w ramach dnia otwartego. Goście zwiedzający Sejm będą mogli wówczas otrzymać okolicznościowe karty.