Marszałek Sejmu do uczestników Sejmu Dzieci i Młodzieży: Spotkajmy się 27 września

30
Maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

„Mając świadomość, jak ważnym nie tylko dla Was, lecz także dla osób przygotowujących to przedsięwzięcie, jest wieńczące je posiedzenie plenarne, z prawdziwą przyjemnością zapraszam Was już teraz na jesienną sesję” – czytamy w korespondencji Marszałka Sejmu, skierowanej do uczestników Sejmu Dzieci i Młodzieży. W swoim liście Marek Kuchciński zaprosił do Sejmu 460 laureatów parlamentarnego projektu edukacyjnego na 27 września.

Marszałek Sejmu podkreślił, że decyzja o przesunięciu tegorocznej sesji nie była łatwa. Jak wskazał w dalszej części listu, tegoroczne wydarzenie zostało przełożone z przyczyn obiektywnych. „Ważne by obrady, prace nad dokumentami, przybliżanie procedur kolegialnego podejmowania decyzji przebiegały spokojnie i bez zakłóceń” – napisał Marek Kuchciński, zwracając uwagę, że Kancelaria Sejmu odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie kompleksu sejmowego, w szczególności, jeśli są to osoby niepełnoletnie.

Akcentując edukacyjny charakter wydarzenia, marszałek Kuchciński wyraził nadzieję, że zmiana terminu tegorocznej sesji nie ostudzi zapału młodych ludzi do zgłębiania wiedzy na temat zasad funkcjonowania parlamentu oraz procesu legislacyjnego. „Mam nadzieję, że zobaczę Was wszystkich i żywię przekonanie, że dla każdego młodego posła pobyt w Sejmie będzie wyzwaniem, przygodą, a zarazem dobrą wróżbą na przyszłość” – podkreślił Marszałek Sejmu.