Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła województwo zachodniopomorskie

13
Lipiec
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

– Odwiedzam te miejsca, które są dla mnie bardzo ważne ze względu na kreatywność Polaków – mówiła marszałek Sejmu podczas dwudniowej wizyty w województwie zachodniopomorskim. Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła w weekend Szczecin, Stargard Szczeciński, Darłowo, Kołobrzeg, Goleniów i Karlino. Rozmawiała z przedstawicielami kultury i nauki, studentami, samorządowcami i działaczami organizacji pozarządowych.

Marszałek Sejmu rozpoczęła wizytę w Zachodniopomorskiem od Szczecina, gdzie spotkała się z kupcami i mieszkańcami na ryneczku „Pogodno”.
W stolicy województwa zachodniopomorskiego wzięła także udział w uroczystym rozdaniu dyplomów i ślubowaniu absolwentów kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W Szczecinie Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się też z przedstawicielami środowisk kulturalnych i była gościem lokalnej inicjatywy „Zgłoś swój projekt do szczecińskiego budżetu obywatelskiego”.
W sobotnie popołudnie marszałek Sejmu odwiedziła Goleniów, gdzie rozmawiała z samorządowcami o ich sukcesach w lokalnych inicjatywach.
W niedzielę marszałek Kidawa-Błońska wzięła udział w Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie. Jedną z atrakcji imprezy, która co rok gromadzi przedstawicieli kultury, mediów i polityki, było plenerowe studio radiowe. W ramach festiwalu odbyła się też akcja czytania bajek dzieciom. Marszałek Sejmu uczestniczyła w niej obok m.in. Anny Marii Jopek i prof. Jerzego Bralczyka.
Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła też w niedzielę SOS Wioskę Dziecięcą w Karlinie.
Dwudniowa wizyta Marszałek Sejmu w Zachodniopomorskiem zakończyła się w Stargardzie Szczecińskim, gdzie Małgorzata Kidawa-Błońska wzięła udział w „Coolturalnych wakacjach”, plenerowym wydarzeniu obejmującym warsztaty, koncerty i projekcje filmów. Jedną z atrakcji jest wystawa rękodzieła artystów z Klubu Seniora oraz jubileuszowy koncert zorganizowany z okazji 70-lecia Domu Kultury Kolejarza.