Noworoczne spotkanie wiceszefa MSZ z ambasadorami Azji i Pacyfiku

15
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Marek Magierowski podczas spotkania z dyplomatami zwrócił uwagę na zwiększającą się liczbę kontaktów na najwyższym szczeblu między Polską i państwami Azji. Wyraził również nadzieję na pogłębienie dalszej współpracy.

 

– Współpraca pomiędzy Polską a krajami Azji i Pacyfiku doskonale się rozwija nie tylko na poziomie gospodarczym – powiedział wiceminister Marek Magierowski na spotkaniu z grupą ambasadorów Azji i Pacyfiku.

 W czasie przemówienia wiceminister zwrócił uwagę na intensyfikację kontaktów pomiędzy Polską i państwami Azji na najwyższym szczeblu. W tym kontekście przypominał niedawną wizytę prezydenta w Wietnamie. Podkreślił również, że w ostatnim czasie rozwija się sieć połączeń lotniczych między Polską a krajami azjatyckimi, co sprzyja m.in. wzrostowi ruchu turystycznego oraz dynamizacji kontaktów gospodarczych. Magierowski wyraził nadzieję, że ten trend będzie się umacniał. Ponadto zachęcił ambasadorów do aktywnego włączenia się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i zwrócił się o pomoc w organizacji wydarzeń związanych z popularyzowaniem kultury i dziedzictwa Polski w ich krajach.

W spotkaniu uczestniczyło osiemnastu ambasadorów krajów Azji i Pacyfiku. W Warszawie działa 17 ambasad państw regionu. Natomiast Polska reprezentowana jest w krajach Azji i Pacyfiku przez sieć 24 placówek – 14 ambasad, 6 konsulatów generalnych, 3 instytuty kultury  oraz 1 biuro handlowe.