O sankcjach wobec Sudanu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ

15
Marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Stała Przedstawiciel RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku Joanna Wronecka przedstawiła w ramach otwartego briefingu Rady Bezpieczeństwa kwartalne sprawozdanie z działalności Komitetu Sankcyjnego ws. Sudanu.

„Ambasador Wronecka zwróciła uwagę na dotychczasowe wyniki prac Komitetu, m.in. aktualizację danych osób objętych sankcjami indywidualnymi oraz zatwierdzenie nowych członków Panelu Ekspertów, wspierającego prace Komitetu i monitorującego implementację reżimu sankcyjnego wobec Sudanu. Mówiła też o spotkaniu Komitetu Sankcyjnego z udziałem Sudanu oraz państw ościennych, które spotkało się z pozytywną reakcją jako element budowy konstruktywnego dialogu i wzmacniania przejrzystości prac Rady Bezpieczeństwa” – poinformowało MSZ.

„Stała Przedstawiciel Polski przy Narodach Zjednoczonych zasygnalizowała również zamiar złożenia wizyty w Sudanie, która ma przyczynić się do pogłębienia dialogu z władzami w Chartumie oraz pozwolić na ocenę postępów Sudanu we wdrażaniu reżimu sankcyjnego. Członkowie Rady Bezpieczeństwa z uznaniem odnieśli się do działań Polski jako przewodniczącego Komitetu Sankcyjnego i wyrazili gotowość do wspierania wysiłków ambasador Wroneckiej” – napisał resort w komunikacie.

Ambasador Joanna Wronecka w imieniu Polski przewodniczy trzem Komitetom Sankcyjnym, wspierającym prace Rady Bezpieczeństwa w odniesieniu do reżimów sankcyjnych w Sudanie, Sudanie Południowym i Iraku.