Opozycja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości

04
Sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Prezydent zawetował ustawy o SN i KRS oraz zapowiedział przygotowanie własnych aktów prawnych reformujących sądownictwo. W programie „Śniadanie w Trójce” przedstawiciele opozycji mówili o swoich oczekiwaniach dotyczących działań prezydenta i zmian w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości.

Barbara Dolniak w radiowej Trójce przypomniała, że Nowoczesna zgłasza potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości, jednak PiS nie chciało podjąć dyskusji na ten temat. – Nie może to polegać jedynie na wymianie kadr, jak wskazał prezydent, przez Prokuratora Generalnego – stwierdziła przedstawicielka partii Ryszarda Petru.

Natomiast Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zauważył: – To weto sprawiło, że nie mamy uruchomionego artykułu 7. Wyprowadzanie Polski z UE zostało wstrzymane – powiedział

Z kolei Rafał Grupiński zapowiedział, że PO będzie uważnie przyglądać się pracy kancelarii prezydenta, ponieważ Andrzej Duda nie dawał do tej pory – dowodów na to, że jest strażnikiem konstytucji. (…) Chętnie będziemy współpracować z panem prezydentem, jeśli on wykaże taką chęć – dodał poseł Platformy Obywatelskiej.