Oświadczenie MSZ dot. spotkania przywódców USA i KRLD

14
Czerwiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP z zadowoleniem i nadzieją przyjmuje ustalenia podjęte podczas spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki (USA) Donalda Trumpa i przewodniczącego Komisji Spraw Państwowych Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) Kim Dżong Una, do którego doszło 12 czerwca br. w Singapurze – napisał resort w komunikacie.

„Doceniamy wolę porozumienia przywódców w przekonaniu, że wynika ona ze świadomości ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo międzynarodowe. Mamy nadzieję na szybkie zakończenie rozmów na temat denuklearyzacji KRLD i podpisanie traktatu pokojowego, który da mocną podstawę dla budowy trwałego pokoju w regionie” – czytamy w oświadczeniu MSZ.

„Wydarzenia na Półwyspie Koreańskim obserwujemy ze szczególną uwagą ze względu na nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, a także ponad 60-letnie zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim, wyrażone m.in. poprzez udział w pracach Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei” – podkreśliło ministerstwo.