Otwarcie Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

01
Grudzień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

 Andrzej Duda uczestniczył w uroczystym otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh. Zadaniem Biura jest wspieranie ekspansji polskich firm, m.in. poprzez organizowanie misji gospodarczych oraz tworzenie kampanii promocyjnych i medialnych.

– To ma być miejsce, gdzie wietnamski przedsiębiorca może uzyskać informacje na temat prowadzenia biznesu w Polsce i o warunkach inwestowania w naszym kraju, możliwościach uzyskania kredytu. (…) Polska dziś już jest na tyle silna gospodarczo, że nasze podmioty, nasze firmy mogą śmiało rywalizować na całym świecie. Ale, co naturalne, potrzebują budowania klimatu przychylnego polskim inwestycjom i wymianie gospodarczej z Polską, od strony politycznej, ale i gospodarczej – mówił prezydent podczas uroczystości.

Duda na spotkaniu z dziennikarzami po ceremonii otwarcia zaznaczył, że jego oficjalna wizyta w Wietnamie wraz z polską delegacją to bardzo mocny sygnał, że Polska chce pogłębić współpracę biznesową z Wietnamem.  – To spotkanie władz, moje spotkania z panem prezydentem, z panem premierem, z sekretarzem generalnym były głównie skupione na współpracy gospodarczej, na tym, że chcielibyśmy zwiększyć i wzajemne obroty handlowe pomiędzy Polską a Wietnamem, i chciałbym, żeby zwiększyła się skala eksportu polskiego do Wietnamu oraz aby zwiększyły się polskie inwestycje w Wietnamie – powiedział prezydent.