Partnerstwo Wschodnie i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa. Międzynarodowa konferencja w Kiszyniowie z udziałem wicemarszałka Sejmu

05
Marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

O wyzwaniach stojących przed krajami Partnerstwa Wschodniego dyskutowali w stolicy Mołdawii uczestnicy międzyparlamentarnej konferencji „Georgia, Moldova and Ukraine: Eastern Partnership and Current Security Challenges” („Gruzja, Mołdawia i Ukraina: Partnerstwo Wschodnie a aktualne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa”). W wydarzeniu wzięli udział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Senatu Maria Koc.

Wicemarszałek Terlecki zabrał głos w dyskusji dotyczącej zapewnienia stabilnego wzrostu gospodarczego i rządów prawa w ramach Partnerstwa Wschodniego. Uczestnicy konferencji rozmawiali także m.in. o bezpieczeństwie energetycznym i przeciwdziałaniu dezinfomacji.

Wicemarszałek Sejmu w Kiszyniowie spotkał się z przewodniczącym Parlamentu Mołdawii Andrianem Candu, wicepremierem Iurie Leancą, oraz deputowanym Nae-Simionem Pleșcą. Ryszard Terlecki złożył też kwiaty przed tablicą upamiętniającą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej oraz przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wicemarszałek spotkał się również z nauczycielami języka polskiego.