PE będzie dyskutował o sytuacji w Polsce

17
Grudzień
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Na 19 stycznia zaplanowano debatę o sytuacji politycznej w naszym kraju. Została ona umieszczona w styczniowym porządku obrad Parlamentu Europejskiego. Decyzja w tej sprawie została podjęta przez szefów frakcji europarlamentu oraz jego przewodniczących.

– Konferencja Przewodniczących PE zdecydowała w środę o włączeniu do porządku obrad styczniowej sesji plenarnej punktu o sytuacji w Polsce. Decyzję tę poparła większość członków konferencji – poinformował rzecznik europarlamentu Jaume Duch. Dodał przy tym, że nie ma planów przyjęcia rezolucji w tej sprawie, przewidziano tylko oświadczenie Rady UE i Komisji Europejskiej, połączone z dyskusją. Rzecznik podkreślił także, iż ostateczny porządek będzie przyjęty na kilka dni przed styczniową sesją w Strasburgu.

Decyzja w sprawie debaty w PE jest pokłosiem z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zwolennikami przeprowadzenia debaty o sytuacji w Polsce były frakcje socjalistów, liberałów i Zielonych, natomiast Europejska Partia Ludowa wstrzymała się od głosu.