Plan protestów

11
wrzesień
2013

Posted by redakcja

Posted in Kuluary Sejmowe / Na Wiejskiej

0 Comments

Od 11 do 14 września mają potrwać protesty w Warszawie określane  jako największe tego typu wydarzenia od 1989 roku.

 

Zgodnie z programem organizatorów, każdy dzień będzie miał swój określony plan. W środę 11 września od południa przed siedzibami 6 ministerstw: gospodarki, pracy, skarbu, spraw wewnętrznych, transportu oraz zdrowia będą trwały pikiety. Następnie uczestnicy protestów udadzą się pod Sejm na wspólną manifestację. Wtedy też zostanie utworzone miasteczko namiotowe, które zostanie przed Parlamentem do soboty. Pierwszy dzień strajku, jest określany jako branżowy.

Dzień ekspercki będzie 12 września, a w jego programie są panele dyskusyjne z udziałem naukowców, specjalistów i związkowców. Miejscem rozmów będzie miasteczko namiotowe.

Dzień otwarty wyznaczono na piątek i również w miasteczku namiotowym będą się koncentrowały działania związkowców. Od południa nastąpi dalsza część dyskusji eksperckich. Jednym z tematów będzie problematyka referendów obywatelskich. Około godziny 16.30 zaplanowano wolną trybunę dla organizacji biorących udział w protestach oraz tych które go wspierają.

Na zakończenie 14 września zaplanowano wspólna manifestację ulicami Warszawy pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa.” W południe spod Sejmu wyruszy NSZZ Solidarność, spod Stadionu Narodowego Forum Związków Zawodowych, z Placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki OPZZ, natomiast z ronda Dmowskiego inne organizacje i stowarzyszenia biorące udział w proteście. O 13 wszystkie manifestacje mają się spotkać na Rondzie de Gaulle a, i we wspólnym pochodzie przejść Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy. Tutaj przy Zamku Królewskim przemówią szefowie trzech central związkowych i to będzie finał akcji protestacyjnej.

/-/ Sejm24.pl