PO chce rozmawiać z Petru o współpracy

09
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W poniedziałek b. lider Nowoczesnej poinformował o powołaniu stowarzyszenia „Plan Petru”, które ma stworzyć alternatywy program dla polityki gospodarczej PiS. W pracach nad programem ma uczestniczyć główny ekonomista PO, prof. Andrzej Rzońca.

 

Sławomir Neumann odnosząc się do inicjatywy byłego lidera Nowoczesnej stwierdził, że – Stowarzyszenie „Plan Petru” to ciekawa inicjatywa; odbieramy ją jako chęć zacieśnienia współpracy opozycji. (…) Z zaciekawieniem wysłuchałem konferencji Ryszarda Petru, powiedział kilka ciekawych rzeczy – mówił szef klubu PO. Dodał, że nie zamierza zapisywać się do nowego stowarzyszenia. Ale jego powstanie odbiera pozytywnie.  – Mam nadzieję, że to będzie element przekonywania całej Nowoczesnej do współpracy z Platformą i budowania wspólnych działań – powiedział

 Neumann uważa, że dobrze byłoby aby Platforma i Nowoczesna podjęły wspólną pracę nad minimum programowym, z którym mogłyby razem pójść do wyborów jako zjednoczona opozycja. Według niego, poniedziałkowe wystąpienie Petru jest wsparciem tych oczekiwań. – To dobry ważny głos, nie odbieramy go w kontrze do Platformy, czy do Nowoczesnej, ale jako chęć zacieśnienia dalszej współpracy – powiedział szef klubu PO.

Neumann potwierdził, że prof. Rzońca ma uczestniczyć w pracach programowych organizowanych przez stowarzyszenie Petru. – Myślę, że jeszcze w tym tygodniu zaprosimy Ryszarda Petru, by wraz z Andrzejem Rzońcą rozmawiać na ten temat. Myślę, że warto tworzyć takie „minima programowe”, żeby łatwiej było potem budować wspólne listy – stwierdził polityk PO.

Petru zapowiedział w poniedziałek, że zostaje w Nowoczesnej i chce tworzyć wspólną ofertę programową w ramach opozycji. Mówił, że jego stowarzyszenie ma być – ponadpartyjną płaszczyzną dyskusji i wspólnej pracy nad planem napraw państwa.