Polacy i Brytyjczycy chcą rozmawiać

19
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W Londynie zebrał się Komitet Sterujący Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego, aby przygotować kolejne spotkanie przedstawicieli społeczeństw obywatelskich obu państw – poinformowało MSZ.

„Posiedzeniu Komitetu przewodniczył Sir Malcolm Rifkind. Ustalenia dotyczyły organizacji i programu Forum, które tym razem zbierze się w Londynie 19-20 lutego 2018 r. ‎Debaty poświęcone procesom zachodzącym wewnątrz naszych społeczeństw, w relacjach dwustronnych i zjawiskom globalnym będą okazją, by debatę publiczną wzbogacić o głos obywateli” – napisało w komunikacie ministerstwo.

W wystąpieniach podczas przyjęcia, towarzyszącego posiedzeniu Komitetu, szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson oraz minister ds. europejskich Sir Alan Duncan podkreślili żywotność relacji polsko-brytyjskich‎, w tym rolę i prawa Polaków w Wielkiej Brytanii po brexicie. Z kolei wiceminister Bartosz Cichocki stwierdził, że – w obecnych czasach, pełnych wyzwań i niepewności, obok pogłębionej międzyrządowej i międzyparlamentarnej współpracy polsko-brytyjskiej w obszarze obronności, polityki bezpieczeństwa, handlowej czy oświatowo-kulturalnej potrzebujemy donośnego głosu społeczeństw obywatelskich – temu właśnie służy Forum Belwederskie – dodał.