Polsko-gruzińskie rozmowy w Tbilisi

20
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Polska popiera integralność terytorialną i suwerenność Gruzji – powiedział  Witold Waszczykowski podczas swojej wizyty w Tbilisi. Szef polskiego MSZ rozmawiał  z prezydentem i premierem Gruzji.

Waszczykowski wizytę w gruzińskiej stolicy rozpoczął od złożenia wieńca przy pomniku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – Priorytetem polskiego rządu w polityce zagranicznej wobec Gruzji jest kontynuacja dziedzictwa śp. prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego, który swoją postawą w sierpniu 2008 r. potwierdził siłę solidarnej postawy wobec wspólnego zagrożenia zewnętrznego – mówił później, podczas spotkania z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim, szef polskiej dyplomacji.

Szef polskiego MSZ rozmawiał również z premierem Giorgim Kwirikaszwilim. Politycy omówili m.in. perspektywy rozwoju współpracy gospodarczej oraz bezpieczeństwo regionalne i europejskie w kontekście niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. – Polska docenia determinację Gruzji w dążeniu do integracji europejskiej i zaangażowanie we współpracę z NATO – mówił szef polskiej dyplomacji – Zniesienie wiz Schengen to zachęta do przeprowadzania reform dla Gruzji i krajów Partnerstwa Wschodniego – dodał.