Polsko-włoskie rozmowy w Warszawie

06
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wiceminister Marek Magierowski spotkał się w Warszawie z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego Włoch Ivanem Scalfarotto. Wiceministrowie omówili stan współpracy gospodarczej podkreślając, że Polska i Włochy są istotnymi partnerami zarówno w dziedzinie handlu jak i inwestycji – poinformowało MSZ.

„Tematem rozmów były także kandydatury obu krajów na nowe siedziby unijnych agencji – Europejskiej Agencji ds. Leków i Europejskiego Urząd Nadzoru Bankowego, które muszą opuścić Londyn w wyniku brexitu” – napisał resort w komunikacie.

„Wiceministrowie omówili również możliwości wymiany poprać w kwestii organizacji w Łodzi EXPO 2022. Wiceminister Magierowski podkreślił, że kandydatura Łodzi na organizatora  prestiżowej wystawy EXPO w 2022 roku jest wyjątkowa. Łódź to jedyne europejskie miasto wśród kandydatów, które doskonale utożsamia tematykę rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej. Dodatkowym walorem, ważnym dla europejskich partnerów, jest też bliskość Łodzi i duża jej dostępność komunikacyjna” – czytamy w komunikacie.