Powołanie rządu Mateusza Morawieckiego – uroczystości w Pałacu Prezydenckim z udziałem Marszałka Sejmu

12
Grudzień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Mateusz Morawiecki nowym szefem rządu – w poniedziałek został powołany i zaprzysiężony wraz z Radą Ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki oraz inni przedstawiciele władz państwowych.

– Traktuję tę służbę publiczną, nie jako władzę, tylko jako element odpowiedzialności i podejmowania decyzji w imieniu obywateli, w takim kształcie, żeby obywatelom żyło się jak najlepiej – podkreślił premier Morawiecki.

Jak powiedział, jego gabinet będzie czerpał najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć, a więc będzie to też rząd kontynuacji. – Naszym punktem odniesienia będzie na pewno rodzina. Bezpieczna rodzina. Będzie praca, godna praca, będzie mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób – zapowiedział. Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że są to cele społeczne, które można realizować przede wszystkim, gdy kwitnie gospodarka i rozwijają się wszystkie filary gospodarcze i na tym będzie się koncentrować jego rząd.

– W tyglu dzisiejszych europejskich i światowych doświadczeń, w ogniu różnych sporów będziemy kierować się dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli – zapewniał nowo powołany Prezes Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki zaznaczył też, że jego rząd będzie dbał o zachowanie tożsamości kulturowej i dziedzictwa kulturowego Polski.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Mateuszowi Morawieckiemu objęcia teki premiera wraz z nowo powołanym i zaprzysiężonym gabinetem. – Nowy Prezes Rady Ministrów podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje dokonać jakichkolwiek zmian. To dobra, koleżeńska decyzja – powiedział prezydent.