Prezydenci Polski i Bułgarii o inicjatywie Trójmorza

06
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu Andrzeja Dudy z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem w Warszawie, prezydent RP poinformował, że rozmowa dotyczyła m.in. współpracy obu państw w ramach inicjatywy Trójmorza. Jednocześnie podkreślił, iż celem tej inicjatywy jest rozwój infrastrukturalny oraz dogonienie zachodniej części Europy.

 

Andrzej Duda nawiązując do lipcowego szczytu Trójmorza w Warszawie, w którym gościnny udział wziął prezydent USA Donald Trump powiedział: – To było dla nas, Polaków, a mam nadzieję, że także dla całej Europy Środkowej, bardzo ważne wydarzenie – tamto spotkanie – ale mam nadzieję, że ono, poza bardzo dobrą współpracą polityczną, przełoży się także w przyszłości na konkretne działania infrastrukturalne, które będą mogły być dokonane w naszej części Europy.

Polski prezydent stwierdził, że najważniejszym celem inicjatywy Trójmorza jest dynamiczny rozwój infrastruktury naszej części UE, żeby jak najszybciej dogonić zachodnią część Wspólnoty. – Myślę, że ten nasz cel pięknie wpisuje się w ogóle w ideę rozwoju UE jako rozwoju państw, które znajdą się na jednakowym poziomie jeżeli chodzi właśnie o rozwój infrastrukturalny, jeżeli chodzi także o poziom życia mieszkańców – powiedział Duda.