Prezydent podkreśla, że mniejsze miejscowości zasługują na wsparcie

28
Wrzesień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Andrzej Duda w Olsztynie mówił, że Polska powinna rozwijać się w sposób zrównoważony, dlatego nie można zapominać o mniejszych miejscowościach. Zaznaczył również, że mieszkańcy małych miast muszą mieć poczucie godnego życia.

 – Polska powinna się rozwijać w sposób zrównoważony. Bardzo potrzebne są nam wielkie miasta, bardzo potrzebne jest nam, by były one dobrze zagospodarowane, by były ładne i przyjazne dla mieszkańców, ale trzeba także pamiętać o tych rejonach, które nie są tkanką wielkomiejską, są mniejszymi miejscowościami i wioskami- powiedział prezydent w Radiu Olsztyn. Jednocześnie podkreślił, że małe miasta – także zasługują na to, by mieć infrastrukturę drogową, także zasługują na to, by nie likwidować infrastruktury kolejowej, tylko wręcz przeciwnie – należy starać się ją modernizować i uruchamiać, tam gdzie jest nieczynna.

Duda mówił także uwagę, iż mieszkańcy małych miejscowości zasługują na bezpieczeństwo, w tym kontekście wymienił komisariaty policji oraz zadbane siedziby ochotniczej straży pożarnej. – To są wszystko te elementy, które powodują, że ludzie mają poczucie tego, że żyje im się w sposób godny, że mają możliwości rozwojowe – stwierdził prezydent.