Prezydent zapowiedział, że nie zgodzi się na zbyt duże zmiany w projektach ustaw dotyczących sadownictwa

30
Listopad
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Andrzej Duda odnosząc się do poprawek PiS wprowadzanych w ustawach o KRS i SN jego autorstwa procedowanych w Sejmie powiedział, że już określił nieprzekraczalne granice w tym zakresie i nie zgodzi się na powrót do rozwiązań, które zakwestionował w lipcu.

Sejmowa komisja sprawiedliwości od wtorku rozpatruje zgłoszony przez prezydenta projekt ustawy o SN. Dotychczas zostały odrzucone wszystkie wnioski opozycji, za to partia rządząca wprowadza proponowane zmiany bez problemu. Pojawiają się głosy, że oprawki PiS są zbyt daleko idące i wypaczają sens prezydenckich projektów.

 – Określiłem, jakie są granice tego, co postrzegam jako dopuszczalną zmianę w tych ustawach i powiedziałem, że nie zgodzę się na powrót do tych rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu; to jest ta granica, którą wtedy wytyczyłem – powiedział prezydent komentując prace Sejmu nad ustawami o KRS i SN. Jednocześnie wyraził nadzieję, że projekty ustaw jego autorstwa  – utrzymają się w tych granicach, tak by nadawały się do podpisania. W innym wypadku – zapowiedział – , że nie będzie mógł się zgodzić na ich przekroczenie.

Duda pytany czy znał treść poprawek, zgłoszonych przez PiS do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym powiedział, że składanie poprawek jest – prawem posłów. Prezydent nie może w żaden sposób ograniczać posłów w możliwości składania poprawek – dodał.