Prokuratura zbada kilometrówki posłów z czasów koalicji PiS, LPR i Samoobrony

30
Styczeń
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Nowe śledztwo dotyczące poselskich kilometrówek rozpoczęte przez prokuraturę obejmuje dane 107 posłów z kadencji 2005 – 2007 r. Wówczas rządziła koalicji PiS, LPR oraz Samoobrony, a wśród sprawdzanych parlamentarzystów znalazły się m.in. Marzena Wróbel i Beata Kempa – informuje Radio ZET.

– Zawiadomienie o nieprawidłowościach otrzymaliśmy pod koniec grudnia i prokurator uznał, iż trzeba wszcząć śledztwo, aby te kwestie wyjaśnić – poinformował w rozmowie z TVP Info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak. Dodał również, że śledztwo zostało wszczęte w kierunku – ewentualnego oszustwa, jak również poświadczenia nieprawdy. Nowak nie chciał jednak potwierdzić doniesień jakoby największa ilość sprawdzanych posłów ze 107 objętych postępowaniem, było członkami PiS. – To z jakiej partii była dana osoba, nie ma dla nas znaczenia. Poza tym są nazwiska, których nie znam i nie mogę przypasować ich do konkretnych partii – stwierdził rzecznik. Ponadto stwierdził, że przy nazwiskach były podane konkretne kwoty pieniędzy rozliczone jako tzw. kilometrówki. – Są to dane wzięte z danych ogólnodostępnych w internecie. Chodzi o kwoty od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych – powiedział prokurator.

Według informacji Radia ZET, w nowym śledztwie sprawdzane jest zawiadomienie dotyczące byłego wicepremiera Romana Giertycha. W innych zawiadomieniach znalazły się m.in. posłanki Marzena Wróbel, obecnie niezrzeszona, oraz Beata Kempa z Solidarnej Polski.