Rada Naczelna PSL o przygotowaniach do wyborów samorządowych

10
Lipiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rada naczelna PSL zdecydowała, że ludowcy w wyborach samorządowych wystartują pod hasłem „Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Społeczne”. Partia zamierza zabiegać o głosy wyborców samodzielnie ale jest otwarta na współpracę z osobami należącymi do ruchów miejskich, wiejskich, związków zawodowych, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych.

– Idziemy jako Polskie Stronnictwo Ludowe, ale rozszerzamy formułę – poinformował po zakończeniu obrad Rady Naczelnej PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Do sejmików, powiatów i gmin ludowcy wystartują jako Komitet Wyboczy PSL. – Oczywiście jesteśmy otwarci na tworzenie i popieranie wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów, ale gdzie to możliwe, gdzie mamy taki potencjał i chęć kandydowania naszych członków, sympatyków i nie tylko, będziemy wystawiać własnych kandydatów – zapowiedział szef ludowców. – Ponieważ zgłasza się bardzo dużo osób, które nie należą do partii politycznych, są w ruchach miejskich, są w ruchach wiejskich, w stowarzyszeniach, w związkach zawodowych, różnego rodzaju organizacjach pozarządowych, chcą startować z list PSL, takim hasłem dopełniającym nazwę PSL, będzie Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Społeczne – wyjaśnił Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że to hasło jest – uosobieniem dążeń partii do budowania porozumienia, zgody, współpracy, budowania mostów, a nie stawiania murów.

Prezes stronnictwa poinformował również, że szefem sztabu wyborczego PSL w tegorocznych wyborach samorządowych będzie poseł Piotr Zgorzelski, wiceprzewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego – wcześniej przewodniczący i starosta płocki. – To samorządowiec z krwi i kości, który samorząd zna od podszewki i ma pomysł na naszą kampanię – podkreślił  Kosiniak-Kamysz. Natomiast wiceszefem sztabu wyborczego PSL będzie prezes Forum Młodych Ludowców Miłosza Motyka.