Rak nie wyrok. Opieka nad pacjentami z nowotworem jelita – zapowiedź konferencji w Sejmie

16
Marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W poniedziałek 19 marca w Sejmie odbędzie się konferencja pt. „Optymalizacja modelu opieki nad pacjentem z rakiem jelita grubego w warunkach reformy”, która została objęta honorowym patronatem Marszałka Sejmu. Organizatorami konferencji są Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Ochrony Zdrowia i Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.

Marzec jest miesiącem świadomości raka jelita, który jest drugą pod względem zachorowalności, po raku płuca, chorobą onkologiczną w Polsce. W związku ze wzrastaniem wskaźników umieralności konieczne wydaje się wypracowanie rozwiązań zmierzających m.in. do zwiększenia wykrywalności tego rodzaju nowotworu.

Do zabrania głosu podczas konferencji zaproszeni zostali wybitni eksperci, jak prof. Maciej Krzakowski, Konsultant Krajowy ds. Onkologii, minister Krzysztof Czabański, Przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Jolanta Gore-Booth, Prezes EuropaColon – najważniejszej organizacji pacjenckiej działającej na rzecz chorych z rakiem jelita grubego na szczeblu europejskim.

Konferencja odbędzie się 19 marca br. w g. 15:00 – 17:30 w Sejmie, w sali 118, budynek C.