Sasin jest przeciwny przeprowadzeniu referendum dotyczącego projektu ustawy metropolitalnej

06
Luty
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Poseł PiS podczas „Śniadania w Trójce” przekonywał, że przedstawiony przez jego ugrupowanie projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy nie ogranicza samodzielności gmin a ich interesy są całkowicie zabezpieczone.

 

 – Nie ma żądnej podstawy do robienia referendum, dlatego że referendum musi być wtedy, kiedy ingerujemy w gminy, jeśli gmina jest likwidowana, łączona, zmienia się jej granica. To wtedy referendum jest potrzebne – stwierdził Jacek Sasin w radiowej Trójce. Jednocześnie przypomniał, że metropolia warszawska już istnieje. – To nie jest ustawa, która tworzy metropolię. Ona istnieje, ona jest faktem. (…) Niestety dzisiaj prawo jest takie, że ta wspólnota nie może być realizowana, że każdy sobie rzepkę skrobie. Chcemy stworzyć ramy do takiej współpracy, żeby można było wspólnie realizować rzeczy, które są ważne dla wszystkich, np. duże inwestycje, pozyskiwanie funduszy europejskich – powiedział polityk PiS.

Sasin przekonywał także, że ustawa nic nie zabierze gminom. – Ich interesy są całkowicie zabezpieczone. Każda gmina będzie jednostką, tak jak dotychczas, nikt nikomu nie zabiera samorządności, samodzielności – mówił.