Ślubowanie funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej w Sali Kolumnowej – relacja

26
Wrzesień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wydarzenie odbyło się w samo południe, w jednej z najbardziej prestiżowych sal Sejmu. W ślubowaniu wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej i była to kontynuacja uroczystości, która miała miejsce 7 września. Tym razem w wydarzeniu wzięli udział obaj marszałkowie – Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski.  

Marszałek Sejmu przypomniał, że Straż Marszałkowska jest związana z dziejami Izby już od XVI w. – A więc I Rzeczypospolitej, II Rzeczypospolitej, po drugiej wojnie światowej, a także obecnie, w XXI wieku. Obowiązkiem Straży Marszałkowskiej zawsze było, i jest szczególnie, czuwanie nad bezpieczeństwem senatorów i posłów oraz porządkiem pracy obu izb. Gratuluję i dziękuję za dotychczasową pracę – powiedział do zgromadzonych funkcjonariuszy Marek Kuchciński. Z kolei Marszałek Senatu podkreślił, że Straż Marszałkowska ochrania „serce polskiej demokracji”. – Panu marszałkowi Kuchcińskiemu dziękuję za piękne mundury, które dodają splendoru miejscu w którym jesteśmy – Senatowi i Sejmowi. Bywając w różnych parlamentach patrzyliśmy z zazdrością na mundury ich służb. Teraz ci, którzy przyjeżdżają do Polski patrzą i z zazdrością, i z podziwem – podkreślił Stanisław Karczewski.

W uroczystości w Sali Kolumnowej wzięli także udział wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Stanisław Tyszka oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.