„Służba Polsce była treścią jego życia. Kontynuujmy jego dzieło”. Relacja z odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Lecha Kaczyńskiego

10
Kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

– Bardzo ważne jest, by pamięć o wybitnym Polaku, prezydencie Lechu Kaczyńskim trwała w Sejmie i pomagała parlamentarzystom urzeczywistniać jego najpiękniejsze wizje, idee i kontynuować jego dzieło – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas odsłonięcia tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Marszałek Sejmu podkreślił, że śp. Prezydent budował przyszłość w duchu wartości wielkich polskich patriotów. – Służba Polsce była treścią jego całego życia. Miał wizję Polski sprawiedliwej i bezpiecznej, dobrze zarządzanej i dumnej z własnej historii i statusu Polski w świecie – zaznaczył Marek Kuchciński.

– Jego misja, przerwana tragicznie, zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Po 2010 r. stał się odczuwalny brak naszego prezydenta, pozostała wśród nas świadomość niedokończonego dzieła. Mamy nadzieję, że odsłaniana dzisiaj tablica upamiętni postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział Marek Kuchciński. Podczas uroczystości również Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Lech Kaczyński całe życie poświęcił Ojczyźnie. – Służył jej do końca, niestrudzenie budował Polskę silną, suwerenną, solidarną, w której wszyscy są traktowani równo, w której zwycięża uczciwość i nie ma miejsca dla cynizmu i draństwa. To ważny moment dla całego polskiego parlamentu, dla przyszłości Rzeczpospolitej, o którą z tak wielką troską zabiegał prezydent Lech Kaczyński – powiedział Andrzej Duda.

Po krótkiej modlitwie Marszałek Sejmu i prezes PiS Jarosław Kaczyński w obecności najwyższych władz państwowych i asyście warty honorowej Wojska Polskiego, odsłonili tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Następnie złożono pod nią wieńce. W uroczystości w przeddzień ósmej rocznicy tragedii 10 kwietnia, uczestniczyli także Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie oraz parlamentarzyści.

Autorem tablicy jest Tomasz Radziewicz.