Spotkanie premiera z wojewodami

31
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef rządu podczas odprawy z wojewodami w KPRM mówił, że chciałby, aby wojewodowie i urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że realizacja zadań spoczywających na urzędach wojewódzkich jest bardzo ważna. W tym kontekście wymienił klęski żywiołowe gdzie należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Premier stwierdził, że – eliminacja szkód jest w dużym stopniu takim zadaniem, poprzez które obywatele patrzą na sprawność działania państwa. W ocenie szefa rządu, od efektywności prowadzenia przez urzędy wojewódzkie swoich zadań zależy sprawność całej administracji centralnej, w tym rządu.

Morawiecki mówił, że zależy mu, żeby administracja państwowa  potrafiła odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nią chociażby w sektorze rolniczym, np. w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF). Przy tej okazji podziękował wojewodom za sprawną realizację swoich dotychczasowych zadań.

Według premiera, niezbędna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. Dodał, że – w ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów.