Spotkanie prezydenta z kierownictwem MON

30
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Najważniejsze wyzwania stojące przed Siłami Zbrojnymi RP były głównym tematem spotkania Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz kierownictwem resortu. Spotkanie odbyło się 2w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego – poinformował resort.

„W czasie dyskusji o funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP, szczególnie w kontekście sprawowanego przez Prezydenta RP zwierzchnictwa, zadeklarowano przeprowadzenie pilnych zmian w systemie kierowania i dowodzenia. Ustalono także, że w najbliższym czasie podjęte zostaną działania mające na celu usprawnienie polityki kadrowej w Wojsku Polskim” – informuje ministerstwo.

„Ponadto podjęto decyzję o uruchomieniu prac nad nową Strategią Bezpieczeństwa Narodowego RP, realizowanych we współpracy strony prezydenckiej oraz rządowej” – czytamy w komunikacie MON.

W spotkaniu udział wzięli sekretarze stanu w MON Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot, podsekretarze stanu w MON Marek Łapiński i Tomasz Szatkowski oraz szef BBN Paweł Soloch wraz z zastępcą Dariuszem Gwizdałą.