Szef MON na jubileuszu Huty Stalowa Wola

22
Maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Mariusz Błaszczak w Stalowej Woli podkreślił, że produkty HSW są dobrze oceniane przez polskich żołnierzy a pracownicy zakładu mają swój wkład w budowanie systemu obrony naszego kraju.

– Dziś Huta Stalowa Wola to przede wszystkim przedsiębiorstwo, które produkuje na rzecz Wojska Polskiego świetne produkty. Uzyskują one najlepsze opinie żołnierzy i dowódców Wojska Polskiego. Produkty, którymi szczycimy się za granicą. HSW to firma, marka, to wysoka jakość – podkreślił minister obrony narodowej w Stalowej Woli.

Mariusz Błaszczak wręczył odznaczenia i spotkał się z pracownikami Huty Stalowa Wola S.A z okazji obchodów 80-lecia zakładu. – HSW to przede wszystkim ludzie. Zaangażowani i zasłużeni dla obronności Polski. Stąd jeszcze raz mam sposobność podziękowania za Waszą  pracę. Życzę, aby praca przynosiła wam satysfakcję i była waszą chlubą. Jeszcze raz dziękuje za to, że HSW jest tak silną marką w Polsce – powiedział minister.

Szef MON przypomniał, że HSW będzie uczestniczyła w realizacji offsetu towarzyszącego zakupowi elementów systemu Wisła. – Kiedy pod koniec marca podpisywałem decyzję o kupnie baterii Patriot dla Wojska Polskiego, w ramach offsetu również znalazły się produkty, które będą powstawać w HSW. To jest ważne, bo to oznacza nowoczesność w polskim programie zbrojeniowym –mówił Błaszczak.

Huta Stalowa Wola wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ponadto tworzy własną grupę kapitałową, w której znalazły się m. in. producent sprzętu wojskowego HSW S.A. oraz spółki: HSW-Wodociągi i JELCZ.