Szef PKW o kampanii samorządowej

04
Październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wojciech Hermeliński powiedział w „Pulsie Trójki”, że obecna kampania przed wyborami lokalnymi jest ostrzejsza niż poprzednie. Jednocześnie przyznał, że PKW nie ma możliwości przeciwdziałania niestosownemu zachowaniu kandydatów.

 

– Porównując kampanię samorządową z poprzednimi jest ona bardziej ostra, coraz więcej jest sformułowań obrażających kontrkandydatów. Najlepszym tego dowodem są procesy w trybie wyborczym – stwierdził gość „Pulsu Trójki”.

Wojciech Hermeliński powiedział, że kandydaci coraz bardziej przekraczają granice ataków. – Polska Komisja Wyborcza jest w zasadzie bezradna w tego typu sytuacjach. Możemy jedynie apelować do ustawodawcy, żeby rozważył potrzebę zmian w prawie w tym zakresie. Powinny zostać wprowadzone przepisy, które by przynajmniej tonowały taką możliwość – mówił szef PKW. Gość radiowej Trójki przyznał, że kampania wyborcza zawsze jest intensywna. – Często kandydaci nie przebierają w słowach. Granica jest płynna. Pewne wrażenia czy sformułowania w innej sytuacji byłyby uznane za naruszające dobra osobiste. Jest pewna granica po przekroczeniu, której trzeba reagować – stwierdził Hermeliński.