Sześciu osobom postawiono zarzuty wyłudzenia dotacji z UE

15
Lipiec
2014

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

CBA zatrzymało sześć osób, które wyłudzały unijne dotacje. To kolejne osoby zatrzymane w tym śledztwie, ponownie z Mazowsza.

 – Sześć osób usłyszało zarzuty m.in. oszustwa w związku ze śledztwem ws. wyłudzania oraz usiłowania wyłudzenia dotacji na szkodę UE oraz Skarbu Państwa – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Dwie osoby zostały aresztowane. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku 28 – 36 lat. – Wśród nich jest przedsiębiorca oraz osoby związane z działalnością dwóch mazowieckich fundacji –  powiedział Dobrzyński. – Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani przez Biuro, działając w porozumieniu również z osobami zatrzymanymi wcześniej do tej sprawy, doprowadzili do wyłudzenia ponad półtora miliona złotych z instytucji dysponujących środkami publicznymi. Podejrzewamy, że w tym celu wystawiali i posługiwali się nierzetelnymi dokumentami – mówił rzecznik CBA. Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dwoje podejrzanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych osób prokurator zastosował dozór policji oraz poręczenia majątkowe.

To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Na początku czerwca zarzuty postawiono sześciu innym osobom. Chodzi o dwa przypadki wyłudzenia dotacji. Jednym z podejrzanych jest Maciej P. – był pracownik Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, który był odpowiedzialny za ocenę wniosków o dofinansowanie projektów.