Thun uważa, że Czarnecki zmarnował funkcję wiceprzewodniczącego

08
Luty
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Komentując odwołanie wiceprzewodniczącego PE Ryszarda Czarneckiego, europosłanka PO Róża Thun stwierdziła, że polityk PiS zmarnował tę funkcję. Jednocześnie podkreśliła, iż nie czuje satysfakcji, że Czarnecki zapłacił stanowiskiem za skierowane wobec niej słowa.

 – Jestem bardzo niezadowolona, że pan Czarnecki zmarnował funkcję wiceprzewodniczącego, którą można było wykorzystać dla Polski. Jestem bardzo niezadowolona i smutna – powiedziała po głosowaniach Thun.

Przyczyną pozbawiania Czarneckiego funkcji było porównanie postawy Thun do działań szmalcowników w czasie II wojny światowej. Była to reakcja na jej wystąpienie w krytycznym wobec polskich władz filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte i użycie przez nią słów „jak tak dalej pójdzie, nastanie dyktatura”.

 – Sam fakt, że tak długo PE, konferencja przewodniczących, przewodniczący PE, media zagraniczne dyskutują o tym, w jaki sposób polski wiceprzewodniczący obraża innego polityka, wyciąga na pierwsze strony gazet jakieś koszmarne elementy z polskiej historii; po co to wszystko? Nie ma mowy o żadnej satysfakcji – podkreśliła eurodeputowana.